English


Jesteśmy też tu.


Aktualna pogoda

Kalendarz

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Propagacja


Licznik odwiedzin

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Na skróty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kluby SP

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Powitanie

Witaj na stronie Praskiego Klubu Krótkofalowców
SP5POT
Spotkania klubowe w Oddziale Terenowym 37
Warszawa, ul. Kordeckiego 66
Poniedziałki od godz. 17:00

Walne Zebranie Członków 9.12.2023 r.

Info Admina
Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Na podstawie § 35 pkt. 4b i 5 Statutu PZK oraz zgodnie z Uchwałą nr 7/2023 z dnia 5 listopada 2023 r. Zarząd Praskiego Oddziału Terenowego PZK zwołuje Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków Praskiego Oddziału Terenowego PZK, które odbędzie się 9 grudnia 2023 r. o godz. 10.15 (I termin), o godz. 10.30 (II termin) w Dzielnicowym Centrum Promocji Kultury Praga Południe, przy ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie.


VI Mazowiecki Piknik Radiowy

Zapraszają

Piknik z SP5POT

Życzenia Wielkanocne

SP DX Contest

Klub to nie tylko biuro QSL, kilka szafek czy biurek, Klub to przede wszystkim ludzie i ich doświadczenia. Dlatego tak ważne są spotkania, nie tylko aby wymienić się kartami, pochwalić się nowymi DXami ale także móc przekazać swoje doświadczenia początkującym radioamatorom.
W ramach właśnie takich spotkań startujemy w pod znakiem klubowym w 🇵🇱 SP DX Contest. Jest to idealny poligon do nauki dla początkujących adeptów aby rozwijać swój operatorski warsztat i wyrabiać w sobie dobre praktyki w pracy w eterze w czasie zawodów.
Takie warsztaty to także inwestycja na przyszłość dla całego środowiska bo dzięki każdemu "wychowanemu" operatorowi praca pozostałych amatorów w eterze będzie przyjemniejsza.

Wiosenny Piknik Radiowy

ZapraszająKoledzy z Radomskiej Grupy Radiowej serdecznie zapraszają na spotkanie 15 KWIETNIA 2023 SOBOTA WIOSENNY PIKNIK RADIOWY Krakowa Góra,
to wzniesienie koło Przysuchy [LINK]. Rozłożymy radia, rozwiesimy trochę drutów, postawimy maszt do UKF-ki, rozpalimy ognisko i grilla, ugotujemy kociołek grochówki itd, itp :)
Ja zacznę przygotowania już w piątek (a może i we czwartek) i zwinę się dopiero w niedzielę. Starym zwyczajem (przedkowidowym i przedwojennym) zapraszam wszystkich co lubią radio, technikę i gadkę szmatkę ;)
W razie niepogody jest plan awaryjny - altana u Sławka SQ5WF do spotkania Radek SQ5NWO

Wiadomości DX podajemy za komunikatem PZK

Komunikaty3A - Monako: Gianpi IK1TTD od 24 do 26 marca będzie aktywny jako 3A/IK1TTD z Monako. W planie udział w WPX SSB Contest. Poza zawodami będzie QRV na FT8 F/H. QSL via znak domowy.

5X - Uganda: Pista HA5AO od 24 kwietnia do 10 maja będzie nadawać jako 5X2I z Busabala nad Jeziorem Wiktoria. Praca CW, SSB i FT8 F/H ("nie na MSHV") od 40 - 10 m. QSL via HA5AO OQRS https://ha5ao.com/oqrs/logsearch.php.

8P - Barbados: Eliot W1MJ do 25 marca jest aktywny w stylu wakacyjnym jako 8P9MJ z Barbados NA-021. QSL via LoTW.

C2 - Nauru: Phill FK1TS przez 6 dni od 18 do 24 marca będzie QRV z Nauru OC-031 jako C21TS. Na FT8 będzie używać programu MSHV!. Szczegóły na stronie https://www.qrz.com/db/C21TS.

C6 - Bahamy: Steve KG4LJB nadaje w stylu wakacyjnym z Bahamów jako C6AJB NA-001. Jego pobyt w Eleuthera potrwa do 24 marca. QSL tylko LoTW!

CN - Maroko: Miguel CT1EBM od 26 marca do 9 kwietnia będzie aktywny jako CN2EBM z Maroka podczas 5000-kilometrowej wycieczki rprzez miasta i piaski marokańskiej pustynir1;. Spotkamy go na SSB i FT8 oraz na satelicie QO-100.

Dalej >>> w Czytaj więcej,

Przekazujemy 1,5 % z PIT na SP5POT


Jak co roku, rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych z Urzędami Skarbowymi. Podatnicy mają możliwość przekazania 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W związku z tym zachęcamy naszych członków, sympatyków, znajomych oraz osoby całkowicie niezwiązane z naszą organizacją do przekazywania w/w odpisu na rzecz Polskiego Związku Krótkofalowców.
Aby przekazać odpis dla PZK należy w odpowiednią rubrykę rocznego zeznania podatkowego PIT wpisać numer KRS: 0000088401 (cel szczegółowy – OT37).
Dotychczas otrzymane środki były wykorzystane m.in. na zakup urządzeń dla naszego Oddziału i zrzeszonych w nim klubów krótkofalarskich, coroczne finansowanie nagród w krótkofalarskich zawodach „Dzień Dziecka”, organizację otwartych spotkań i pikników, podczas których promowaliśmy nasze ciekawe hobby oraz remont siedziby Oddziału, w której odbywają się spotkania, szkolenia, pokazy i prezentacje.
Dziękujemy za przekazanie jakiejkolwiek kwoty. Dzięki wpłatom z 1,5% podatku nasze Stowarzyszenie będzie mogło się rozwijać i rozszerzać działalność statutową.

Życzenia na 2023 rok

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,413,417 Unikalnych wizyt